OBČINA
ŠKOCJAN

URADNI PREVZEM PRILOŽNOSTNE POŠTNE ZNAMKE

14 julij 2020
--:--:--

25.1.2019

 

Danes smo imeli v sklopu Knobleharjevega leta uradni prevzem priložnostne poštne znamke ob 200. obletnici rojstva slovenskega misijonarja in raziskovalca Belega Nila dr. Ignacija Knobleharja. Z obiskom so nas počastili direktor Pošte Slovenije, PE Celje, gospod Cveto Sršen, odgovorni kustus in muzejski svetnik iz Slovenskega etnografskega muzeja dr. Marko Frelih, novomeški škof msgr. Andrej Glavan, župnik Janez Žakelj, gospod Matjaž Križnar iz Misijonskega središča Slovenije,  ravnateljica Osnovne šole Frana Metelka Škocjan gospa Irena Čengija Peterlin, ravnateljica Celjske Mohorjeve založbe dr. Tanja Ozvatič, predstavniki filatelistične zveze in društev, svetniki Občinskega sveta Občine Škocjan.

 

Dokodek je bil med širšo javnostjo dobro sprejet, kar nam vliva upanje, da bo duh našega rojaka dr. Ignacija Knobleharja med nami še dolgo živel . Na koncu je župan Jože Kapler vse navzoče še povabil k spremljanju letnega programa dogodkov, ki jih planiramo v tem letu - Knobleharjem letu. TURIZEM

ZELIŠČARSKI CENTER JV SLOVENIJE