KORONAVIRUS INFORMACIJE - Preberi več - Skrij obvestilo

OBVESTILO - Izposoja v času epidemije

3 december 2020

3.11.2020

Sporočamo vam, da vse enote knjižnice obratujejo po veljavnem urniku, prav tako bibliobus. Povsod so organizirana prevzemna mesta, kjer je zagotovljen minimalni stik z uporabniki.
V knjižnice ni možno vstopati, zato morate knjige pred obiskom knjižnice obvezno naročiti.

OMOGOČAMO:

- brezstično izposojo predhodno naročenih knjig pred knjižnico
- vračilo knjig v nabiralnik pred glavnim vhodom v knjižnico
- brezplačno dostavo naročenih knjig s kolesi na območju MO NM
- dostavo naročenih knjig po pošti (4,30 EUR)
- spletne storitve (izposoja e-knjig, uporaba e-virov, spletni vpis, spletno podaljšanje članstva in plačilo dolgov)

NI MOGOČE:

- vstopati v knjižnico
- dostopati do knjižnih polic
- uporabljati čitalniških prostorov

- uporabljati računalnikov in fotokopirnega stroja

- uporabljati sanitarij

MOŽNOSTI PREVZEMA ALI DOSTAVE NAROČENEGA GRADIVA:

1. osebni prevzem knjig v vseh enotah
Pred obiskom knjižnice morate knjige obvezno naročiti preko spletnega servisa Moja knjižnica (rezervacije prostega gradiva), mobilne aplikacije m.Cobiss (rezervacije prostega gradiva), na telefonski številki 07 393 46 00 ali na telefonskih številkah krajevnih knjižnic.

2. dostava knjig po pošti , vsak delovnik, cena: 4,30 EUR
naročila po telefonu (07 / 393 46 00)

Izpostavljamo še možnost izposoje e-knjig in uporabe drugih e-virov: PressReader – zbirka časopisov in revij z vsega sveta, Digitalna knjižnica Slovenije dLib, domoznanski portal Kamra in drugi.

Za informacije in pomoč nam pišite na elektronski naslov knjiznicanm@kmj.si ali nas pokličite na telefonsko številko 07 / 393 46 00 vsak delovnik med 7. in 19. uro.

Hvala za razumevanje,
kolektiv Knjižnice Mirana Jarca Novo mesto