OBČINA
ŠKOCJAN
KORONAVIRUS INFORMACIJE - Preberi več - Skrij obvestilo

Koronavirus, spremljanje novosti in gradiva

5 december 2020
--:--:--

6.4.2020

Spoštovani!

 

V nadaljevanju vam posredujemo povezavo do spletnih strani Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ), na katerih lahko dostopate do aktualnih in ključnih informacij ter priporočila za zaščito zdravja prebivalcev v zvezi z širjenjem koronavirusom SARS CoV-2 (boleznijo COVID-19). Vse novosti redno osvežujemo in so dostopni na spletni strani https://www.nijz.si/sl/koronavirus-2019-ncov

 

Situacija, s katero se srečujemo lahko pri ljudeh sproži stiske, zato želimo v skrbi za duševno zdravje v času epidemije koronavirusa vsem prebivalcem Slovenije omogočiti različne oblike psihološke podpore. V ta namen so strokovnjaki zdravstvenovzgojnih centrov in centrov za krepitev zdravja ter drugih zdravstvenih služb v okviru zdravstvenih domov na voljo za brezplačne razbremenilne pogovore ob soočanju s stresom, strahovi ali skrbmi, povezanimi s koronavirusom. Seznam telefonskih kontaktov za nudenje psihološke pomoči v zdravstvenih domovih epidemiološki situaciji najdete na spletnem naslovu https://www.nijz.si/sl/strokovnjaki-s-podrocja-dusevnega-zdravja-v-casu-epidemije-koronavirusa-na-voljo-za-brezplacne

 

Telefonske številke krizne psihološke pomoči v regiji:

 

ZD Novo mesto izvaja organizirano psihološko pomoč vsak dan od 8.00 do 14.00 na telefonu 031 734 779, od 14.00 do 20.00 na telefonu 030 333 653

 

Pošiljamo vam tudi link do dveh aktualnih prispevkov za pomoč vsem, ki jim trenutna situacija povzroča stres, strah in tesnobo, ter napotke, kako te občutke obvladati.

https://www.nijz.si/sl/kako-obvladovati-stres-zmanjsati-obcutke-strahu-panike-in-zaskrbljenosti-zaradi-koronavirusa-covid

https://www.nijz.si/sl/kako-pomagati-svojcem-ali-prijateljem-v-dusevnipsihicni-stiski-v-casu-epidemije

 

Ostanite zdravi.

 

Lepo vas pozdravljamo,

Danijela Čutura Sluga, Center za komuniciranje NIJZ

Nacionalni inštitut za javno zdravje OE Novo mestoTURIZEM

ZELIŠČARSKI CENTER JV SLOVENIJE