Vabilo na slavnostni prevzem priložnostne znamke ob 200. obletnici rojstva dr. Ignacija Knobleharja

22 april 2019

25.1.2019

Z letošnjim letom smo pričeli z aktivnostmi, da počastimo 200. obletnico rojstva dr. Ignacija Knoblehar. Želimo prebuditi pretekli duh časa njegovega delovanja, ter ga s tem približati domovini – Sloveniji.

V Škocjanu smo ponosni, da se lahko ponašamo z njegovim imenom. Uresničili smo idejo, ter v sodelovanju s Pošto Slovenje d. o. o. udejanjili skupni projekt uresničevanja priložnostne znamke. S svojimi strokovnimi pogledi je pri oblikovanju sodeloval tudi dr. Marko Frelih, zaposlen pri Slovenskem etnografskem muzeju.

Slavnostna predaja znamke bo potekla v Škocjanu dne, 25. 1. 2019, ob 10. uri, v prostorih Občine Škocjan. Nagovorila nas bosta direktor PE Celje gospod Cveto Sršen in odgovorni kustos in muzejski svetnik dr. Marko Frelih.

Ta dan bo možen tudi ogled manjše razstave znamk v povezavi s Knobleharjem, ki jo bo pripravil gospod Janez Žakelj, župnik iz Župnije Cerklje ob Krki v sodelovanju s Filatelističnim društvom Novo mesto.

Prijazno vabljeni na naš dogodek!

Lep pozdrav.

Jože Kapler,