Program Večgeneracijskega centra Skupaj za november-december 2019

18 november 2019

5.11.2019

Program Večgeneracijskega centra Skupaj za november-december 2019:

Vse aktivnosti so brezplačne.

Torek, 5. 11. 2019, ob 17. uri v Metelkovem domu v Škocjanu

DELOVANJE HOSPICA V SLOVENIJI IN DRUGE OBLIKE PROSTOVOLJNE POMOČI

Izvajalki: Suzana Plut, Gabi Ogulin Počrvina

Suzana Plut, dolgoletna prostovoljka v Slovenskem društvu hospic, RK in Društvu Žarek, bo predstavila delovanje Slovenskega društva hospic, spremljanje umirajočih, žalujočih.

Predstavila bo tudi tabor žalujočih otrok in kako poiščete pomoč, ki jo Hospic nudi.

Na srečanju boste izvedeli tudi, kako lahko postanete prostovoljec/-ka tako na RK, Društvu Žarek, Hospicu in Večgeneracijskem centru Skupaj.

Torek, 12. 10. 2019, ob 17. uri v Metelkovem domu v Škocjanu

USTVARIMO NOVOLETNA DARILA SAMI(in prihranimo v družinskem proračunu)

Izvajalka: Darja Hrovatič

Iz malih in velikih nogavic in rokavic, ki vam neuporabne stojijo v predalu, lahko z malo spretnosti naredite različne živalce, ki bodo kot darilo razveselile male in velike otroke.

Tehnika je ročno šivanje in vezenje in je primerna tudi za tiste brez izkušenj. Tako, da le pobrskajte po predalu in nogavičke in rokavice prinesite s seboj.

Torek, 19. 11. 2019, ob 17. uri v Knjižnici Škocjan

NOVOLETNE VOŠČILNICE

Izvajalki: Bojana Premelč, Marija Šterk

Na delavnici boste pridobili sveže ideje za novoletne voščilnice in se tudi praktično preizkusili v izdelavi le-teh.

Za material bo poskrbljeno.

Torek, 26. 11. 2019, ob 17. uri v Metelkovem domu v Škocjanu

IZDELAVA ADVENTNIH VENČKOV

Izvajalki: Bojana Premelč, Marija Šterk

Na delavnici boste izdelali adventni venček iz naravnih materialov in drugih dodatkov.

S seboj prinesite štiri sveče in naravne materiale, s katerimi bi želeli izdelati ali okrasiti svoj adventni venček. Za ostali material bo poskrbljeno.

Torek, 3. 12. 2019, ob 17. Uri v Metelkovem domu v Škocjanu

KORUZNO LIČKANJE NEKOČ IN DANES

Izvajalka: Rozina Kum

Na delavnici boste izdelovali trojne pletenice (kite), spoznali tehniko za predpražnik in oblikovali predpražnik s šivanjem.

Ličkanje prinesite s seboj, za ostali material bo poskrbljeno.

Torek, 10. 12. 2019, ob 17. uri v Metelkovem domu v Škocjanu

URJENJE SPOMINA

Izvajalka: Fani Avbar, Spominčica Dolenjska

Za spomin začne ljudi skrbeti po 40. letu starosti. Zato je prav, da začnemo že takrat uriti svoj spomin. To lahko storimo z reševanjem različnih vaj, ki jih utrjujemo in

nadgrajujemo s težjimi primeri. Pri tem lahko uporabljamo različne tehnike: pogovor, pisanje črk in besedil, delo s številkami, barvanje motivov, iskanje podobnosti, iskanje razlik in različne igre.

Na praktični delavnici boste spoznali in se preizkusili v različnih tehnikah urjenja spomina.

Hvala in lep pozdrav.

Gabi Ogulin Počrvina, vodja projekta